CARSNEWS
AUTONEWS

Κηφισιά – Παναιτωλικός 0-1: Φαβορί για παραμονή με Λομόνακο

Με γκολ του Λομόνακο στο 70ο λεπτό ο Παναιτωλικός νίκησε με 1-0 εκτός έδρας την Κηφισιά για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League και την προσπέρασε στη βαθμολογία, αφήνοντας στην προτελευταία θέση και στο -2.

Η κρισιμότητα του παιχνιδιού ήταν δεδομένο ότι θα επηρέαζε τις δύο ομάδες, οι οποίες ήταν πολύ προσεκτικές από το ξεκίνημα. Αποτέλεσμα; Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου καμία εκ των δύο δεν είχε τελική προσπάθεια εντός εστίας. Στο 10′ ο Ματέους Σάντος είχε την πρώτη φάση για τους γηπεδούχους αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ με διαγώνιο σουτ ενώ για τους φιλοξενούμενους η πρώτη καλή στιγμή ήρθε στο 24′ με το πλασέ του Τορεχόν στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Περισσότερα σε λίγο…

Κηφισιά (Κώστας Μπράτσος): Αναγνωστόπουλος, Τσάπαν (82’ Νίνης), Βαφέας, Σολόα, Σνάιντερλαν, Τσανάτζια, Κλωναρίδης (46’ Παπασάββας/82’ Τεττέη), Μιλίσεβιτς, Μπιφουμά (82’ Μενέντεζ), Μπαρμπόσα, Οζέγκοβιτς.

Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες, Οικονόμου, Μαλής, Ταμπίτζε, Μαυρίας, Τορεχόν, Πέρες (93’ Τσιγγάρας), Χουάνπι (85’ Χατζηθεοδωρίδης), Λιάβας, Λομόνακο (85’ Ντουάρτε), Ντίαζ (62’ Ζοάο Πέδρο).