CARSNEWS
AUTONEWS

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: 1-1 στο 41′ ο Μπακασέτας

Ο Ποντένσε στο 24ο λεπτό είχε δώσει το προβάδισμα στον Ολυμπιακό στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στην πρεμιέρα των play off της Stoiximan Super League, στο 41′ όμως ο Μπακασέτας έκανε το 1-1 και… όλα αρχίζουν απ’ την αρχή ξανά στο Καραϊσκάκη.

Οι Ερυθρόλευκοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ και έδειχναν να πατάνε καλύτερα, οι Πράσινοι όμως ανέβηκαν κάπως μετά το 35′, προσπάθησαν να γίνουν επικίνδυνοι με τον Μπερνάρ στο 36′ και τελικά ισοφάρισαν λίγα λεπτά μετά.

Στο 41′, συγκεκριμένα, ο Μπερνάρ βγήκε τετ α τετ και τσίμπησε τη μπάλα προ του Πασχαλάκη, ο Έσε κατάφερε να απομακρύνει στη γραμμή και ο Μπακασέτας ακολούθησε τη φάση και έγραψε το 1-1, εκμεταλλευόμενος το γεγονός ότι η άμυνα δεν αντέδρασε σωστά.