CARSNEWS
AUTONEWS

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας: Δεύτερος στον κόσμο ο Παπακωνσταντίνου

O Έλληνας πρωταθλητής Αντώνης Παπακωνσταντίονυ με χρόνο 6:51.68 πήρε τη δεύτερη θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας στην Αγία Αικατερίνη του Καναδά.

Ο «χάλκινος» Ολυμπιονίκης στο Παρίσι, αναδείχτηκε «ασημένιος» Παγκόσμιος Πρωταθλητής απόψε (24/8). Στην Αγία Αικατερίνη του Καναδά, στον τελικό του σκιφ ελαφρών βαρών ανδρών, ο Έλληνας κωπηλάτης τερμάτισε στην 2η θέση με χρόνο 6:51.68. Έδωσε μάχη με τον Ιρλανδό Πολ Ο’Ντόνοβαν που όμως πέρασε κατά 2΄΄ νωρίτερα τη γραμμή του τερματισμού.

Ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής Πολ Ο’Ντόνοβαν είχε επίδοση 06:49.68. Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Ιταλός Νιλς Τόρε με 06:52.64.