CARSNEWS
AUTONEWS

Βόλος – Ολυμπιακός: 0-1 στο ημίχρονο με γκολ του Ροντινέι – Με 10 παίκτες οι γηπεδούχοι

Ο Ολυμπιακός μπαίνει στο φετινό πρωτάθλημα της Stoiximan Super League αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας τον Βόλο και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου είναι μπροστά με 1-0 χάρη σε γκολ του Ροντινέι και παίζει και με παίκτη παραπάνω μετά την αποβολή του Βιγιαφάνες.

Έχοντας τη συμπαράσταση περίπου 8.000 οπαδών τους οι «ερυθρόλευκοι» αισθάνονται σαν να παίζουν εντός έδρας και από το 13ο λεπτό είναι μπροστά στο σκορ με το γκολ του Ροντινέι, ο οποίος πήρε την πάσα του Ζέλσον και πλάσαρε με το αριστερό στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.

Στη συνέχεια, μάλιστα, τα πράγματα έγιναν ακόμη καλύτερα για την ομάδα του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ αφού ο Βιγιαφάνες είδε κίτρινες κάρτες στο 30′ και στο 32′, αφήνοντας τον Βόλο με 10 παίκτες.