CARSNEWS
AUTONEWS

Συγχαρητήρια Μητσοτάκη στον Θανάση Κωνσταντινίδη και στον Λάζαρο Στεφανίδη για τα μετάλλια στους παραολυμπιακούς αγώνες

«Ο Θανάσης Κωνσταντινίδης έφερε το πρώτο χρυσό μετάλλιο για την πατρίδα μας, κάνοντας μάλιστα και ευρωπαϊκό ρεκόρ! Ενώ ο Λάζαρος Στεφανίδης κατέκτησε και αυτός το χάλκινο μετάλλιο, σε έναν θριαμβευτικό τελικό για την Ελλάδα! Σας ευχαριστούμε!», αναφέρει ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης, σε ανάρτησή του στα κοινωνικά δίκτυα, για την επιτυχία των δύο αθλητών που κατέκτησαν το χρυσό και χάλκινο μετάλλιο στη σφαιροβολία F32 στίβου των Παραολυμπιακών Αγώνων του Παρισιού.

Ο Θανάσης Κωνσταντινίδης έφερε το πρώτο χρυσό μετάλλιο για την πατρίδα μας, κάνοντας μάλιστα και ευρωπαϊκό ρεκόρ! Ενώ ο Λάζαρος Στεφανίδης κατέκτησε και αυτός το χάλκινο μετάλλιο, σε έναν θριαμβευτικό τελικό για την Ελλάδα!