CARSNEWS
AUTONEWS

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: 1-3 στο 70′ ξανά ο Ιωαννίδης

Με τον Ιωαννίδη να σκοράρει για δεύτερη φορά, στο 70ο λεπτό, ο Παναθηναϊκός προηγείται πλέον με 3-1 του Ολυμπιακού στο Καραϊσκάκη, στο μεγάλο ντέρμπι της πρεμιέρας των play off της Stoiximan Super League.

Οι Πράσινοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ μετά το γκολ του Ποντένσε στο 24΄, στο 41′ όμως κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Μπακασέτα και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους έκαναν και την ανατροπή με γκολ του Ιωαννίδη.

Η ομάδα του Φατίχ Τερίμ, επομένως, πήγε στα αποδυτήρια έχοντας το προβάδισμα με 2-1 και στο β’ μέρος και συγκεκριμένα στο 70′ το έκαναν 3-1 με τον Ιωαννίδη μετά το γύρισμα του Μπερνάρ από αριστερά.