CARSNEWS
AUTONEWS

Άρης: Φραστικές επιθέσεις στη διαιτητή από παίκτες και Καρυπίδη μετά την ήττα από Παναθηναϊκό

Ο Άρης δεν κατάφερε τελικά να κατακτήσει το κύπελλο Ελλάδας αφού ηττήθηκε με 1-0 από τον Παναθηναϊκό στο Πανθεσσαλικό Στάδιο μετά το γκολ του Βαγιαννίδη στο 96′, με τους παίκτες και τον Θόδωρο Καρυπίδη να τα βάζουν με τη διαιτητή Στεφανί Φραπάρ, στην οποία είπαν διάφορα μετά τη λήξη.

Με το παιχνίδι να είναι στο 0-0, οι Πράσινοι έμειναν με 10 παίκτες στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, στη συνέχεια όμως οι Κίτρινοι έμειναν με… 9 λόγω των αποβολών των αποβολών των Νταρίντα και Ζουλ.

Από τη στιγμή, επομένως, που στο 96ο λεπτό το κύπελλο χάθηκε, στις τάξεις του Άρη θεώρησαν ότι η διαιτητής είναι αυτή που φταίει για την ήττα και της επιτέθηκαν λεκτικά μετά τη λήξη.