CARSNEWS
AUTONEWS

Βόλος – ΠΑΟΚ: 0-1 το σκορ στο ημίχρονο με πέναλτι του Σβαμπ

Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Βόλο στο ματς με το οποίο ανοίγει η αυλαία της 5ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου είναι μπροστά με 1-0 χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σβαμπ.

Οι «ασπρόμαυροι» θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες μετά το 0-0 με τον Παναθηναϊκό ώστε να παραμείνουν στην κορυφή με ή χωρίς συγκάτοικους και από το 24ο λεπτό έχει κάνει το 1-0 με το πέναλτι του Σβαμπ.

Στο 23′ μετά το γύρισμ του Μπάμπα από αριστερά ο Ντεσπόντοφ ανατράπηκε από τον Φεράρι και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι, από όπου ο Σβαμπ έκανε το 0-1 στο επόμενο λεπτό.

Τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο δύσκολα για τον Βόλο στο 35′, όταν ο Φεράρι είδε 2η κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Σάστρε και αποβλήθηκε.